W tym roku Before Party Off Festivalu zapowiada się wyjątkowo. 31 lipca w czterech miejscach w Katowicach odbędzie się wydarzenie pod hasłem ATP @ OFF Festival.

ATP, czyli rozwijając, All Tomorrow’s Parties jest organizacją z siedzibą w Londynie, która została założona w 1999 roku przez Barry’ego Hogana przed pierwszym festiwalem z cyklu ATP. Impreza ta miała stać w opozycji do wielkich festiwali w stylu Reading czy Glastonbury zachowując kameralną, przyjazną fanom atmosferę, stąd umiejscowienie jej na terenie ośrodka letniskowego. Co najciekawsze kuratorem każdej edycji festiwalu jest inny artysta, który układa line-up zapraszając swoich przyjaciół i grupy, które ceni. Do tej pory głównodowodzącymi byli Mogwai, Deerhunter, The National i wielu innych.

W Katowicach dzięki współpracy ATP będzie można zobaczyć grono ciekawych muzyków. W Hipnozie zagra Dean Wareham wokalista i założycie shoegaze’owego Galaxy 500. Wesprą go Amen Dunes, projekt Damona McMahona łączący folk i psychodelę i polski chłopak z gitarą Adam Repucha. Wyjątkową atmosferę w Kinoteatrze Rialto zapewni Dirty Beaches, czyli Alex Zhang Hungtai, Loop i Normal Echo. Kościół Ewangelicko-Augsburski gościć będzie Earth i Eugeniusza Rudnika. Natomiast KATO.bar z pewnością przeżyje oblężenie gdy darmowe sety przedstawią sam Barry Hogan, reprezentujący Primevera Sound Fra Soler i jego skromna osoba, główny organizator, Artur Rojek. Prócz imprezy w KATO.barze wszystkie koncerty są osobno biletowane.

To będzie mocne wejście w festiwalowy klimat!

Nie ma więcej wpisów