Ostatni długogrający album Pixies to krążek pt. Trompe le Monde wydany w 1991 roku, czyli dokładnie 23 lata temu. Po tak długim oczekiwaniu zapewne część fanów nieco straciła już nadzieję na kolejne wydawnictwo, ale Pixies postanowili sprawić im niemałą niespodziankę.

W 2002 roku ukazała się EP-ka zatytułowana po prostu Pixies zawierająca nagrania zespołu z ich taśm demo zarejestrowanych w 1987 roku. Potem przyszły kolejne lata milczenia, dopiero w zeszłym roku, po tym jak zespół opuściła Kim Deal muzycy wypuścili we wrześniu EP 1. Jej następca, EP 2 pojawił się w styczniu tego roku.

Teraz jednak fani otrzymują większy prezent. 28 kwietnia do sprzedaży trafi kolejny długogrający album pt. Indie Cindy. Na album złożą się utwory znane z EP 1 i EP 2 oraz zupełnie nowe kawałki. Całość zostanie wydana w limitowanej serii wraz z 40-stronicową książeczką oraz drugą płytą zawierającą nagrania zarejestrowane podczas koncertów grupy. Wydawnictwo będzie także dostępne na podwójnym winylu. Pierwsze kopie przedpremierowo będzie można nabyć już 19 kwietnia podczas Record Store Day.

Album nagrano w składzie Black Francis, Joey Santiago oraz David Lovering. Kim Deal rozpoczęła pracę nad nagraniami, jednak jej miejsce zajął Jeremy Dubs.

Pełna tracklista Indie Cindy:

CD 1
1. What Goes Boom
2. Greens And Blues
3. Indie Cindy
4. Bagboy
5. Magdalena 318
6. Silver Snail
7. Blue Eyed Hexe
8. Ring The Bell
9. Another Toe In The Ocean
10. Andro Queen
11. Snakes
12. Jaime Bravo

CD 2 – Live In The USA
1. Bone Machine
2. Hey
3. Ana
4. Magdalena 318
5. Snakes
6. Indie Cindy
7. I’ve Been Tired
8. Head On
9. The Sad Punk
10. Distance Equals Rate Times Time
11. Something Against You
12. Isla De Encanta
13. Planet Of Sound

Żeby tego było mało, zespół opublikował także najnowszy klip do kawałka Snakes pochodzącego z ich najnowszego wydawnictwa, klip możecie obejrzeć powyżej. Przypominam, że Pixies zagrają w tym roku w Warszawie na Orange Warsaw Festiwalu.

Nie ma więcej wpisów