Jeśli ktoś przegapił tą wiadomość, to przypomnę: Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku. Z tej okazji miasto prężnie rozwija się kulturalnie, przygotowując się do tego wydarzenia. Kolejnym przykładem jest line-up nowo powstałego festiwalu, który odbędzie się na Stadionie Wrocław – Wromantic Fesvital.

Najwyraźniej władze miasta pozazdrościły Warszawie coraz popularniejszego Orange Warsaw Festival i postanowiły zorganizować swój. A że Unia Europejska trochę do niego dopłaci, to tym bardziej warto spróbować. I wszystko wskazuje na to, że impreza może okazać się sukcesem. Co prawda potrwa tylko jeden dzień – 22 czerwca – jednak artyści zaproszeni na to wydarzenie do niszowych nie należą.

Headlinerem festiwalu został James Blunt. Zagraniczne podwórko reprezentować będą również zespół Alphaville, którego utwór Forever Young zna każdy. Do dwójki wyżej wymienionych wykonawców dołączy również James Arthur, zwycięzca brytyjskiego X Factor, który ostatnio wyprzedał swoje dwa warszawskie koncerty. Na Wromantic Festival Polskę reprezentować będą Sylwia Grzeszczak oraz Kasia Sochacka.

Bilety w cenie od 75 zł do 550 zł są już dostępne w sprzedaży.

Nie ma więcej wpisów