Warszawa, Poznań, Wrocław, a teraz Kraków – to właśnie w tym mieście będzie miała miejsce czwarta już edycja Konferencji Muzycznej Audioriver. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia 2014 na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego, zostało ono objęte Honorowym Patronatem Rektora uczelni, a partnerują mu organizatorzy Juwenaliów UEK.

Festiwal Audioriver to obowiązkowa wakacyjna propozycja dla prawdziwych koneserów szerokopojętej muzyki elektronicznej. Festiwal odbywa się pod koniec lipca w Płocku, a wydarzeniem poprzedzającym go jest cykliczna konferencja, która skierowana jest nie tylko do ludzi związanych z biznesem muzycznym, ale również wszystkich osób zainteresowanych niszowymi brzmieniami. Ma ona na celu wspieranie dźwiękowej sceny alternatywnej, pomoc w kształceniu profesjonalistów, a przede wszystkim stworzenie forum do swobodnej wymiany doświadczeń i opinii, dlatego do udziału w niej zapraszane są znane autorytety i muzycy. W tym roku zagraniczną gwiazdą wydarzenia będzie połowa duetu Tiefschwarz – Ali, który wystąpi również na After Party w klubie Prozak 2.0.

Prelegenci i uczestnicy tegorocznej konferencji będą próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie Czy techno to sztuka?. Jak mówi rzecznik Audioriver i jednocześnie prowadzący wydarzenie, Łukasz Napora: „chcemy poruszyć temat wartości artystycznej, jaka stoi za elektroniczną muzyką taneczną i gatunkami takimi, jak techno, house i drum & bass. Te brzmienia zwykle muszą spełniać podstawowy warunek: pobudzać do zabawy na parkiecie, a to osiągane jest m.in. poprzez schematyczną aranżację. Czy utwory robione na użytek parkietu i wg pewnego wzoru to nadal sztuka czy zwykłe kopiowanie? Czy muzyka rozrywkowa to już nie sztuka, bo służy do zabawy? Czy tylko taneczna elektronika tworzona jest wg schematów?”. W dyskusji tej zabiorą głos między innymi: Tomek Szpaderski z zespołu Kamp!, Artur Rawicz – dziennikarz z CGM.pl oraz Krzysztof Pietraszewski, reprezentujący Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Tytuł drugiej debaty to Czy VJ to artysta drugiej kategorii?, a dotyczyć ona będzie twórców wizualizacji, którzy traktowani są po macoszemu przez organizatorów imprez i często nawet bywają pomijani na plakatach wydarzeń. Do dyskusji została zaproszona Jem the Misfit – nowozelandka mieszkająca w Berlinie, która jest autorką oprawy wizualnej do występów takich gwiazd jak Flying Lotus czy Dixon. Wypowiedzą się także: czołowa polska VJ-jka – VJ Emiko, projekt Fluidacje, skupiający się na analogowych animacjach oraz Weronika M. Lewandowska – polska młoda badaczka kultury.

Podczas konferencji przewidziany jest także wykład na temat drogi do biznesu, który poprowadzi koordynator Akademii Menadżerów Muzycznych – Przemysław Kubajewski oraz zamknięte warsztaty dla początkujących producentów i artystów, w czasie których będą mogli oni uzyskać ekspercką opinię na temat ich twórczości.

Ostatni punkt programu – After Party przenosi akcję wydarzenia do krakowskiego klubu Prozak 2.0, gdzie oprócz Aliego z Tiefschwarz wystąpią: Kamp! , Leon, Meg b2b Discox, Luke Hiero vs Pavlo i Roger.Gest.

Poprzednie trzy edycje Muzycznej Konferencji Audioriver cieszyły się bardzo dużą popularnością, a w Poznaniu i Wrocławiu wyprzedały się wszystkie bilety, dlatego wszyscy zainteresowani powinni zaopatrzeć się w nie wcześniej.

Kiedy: 12.04 (sobota)
Gdzie: Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27)
Start: 13:30
Wstęp: 10 PLN

Nie ma więcej wpisów