Billy Corgan, lider zespołu The Smashing Pumpkins zapowiedział nowy materiał. Monuments to an Elegy i Day for Night to tytuły dwóch nowych albumów, których premiera planowana jest na 2015 rok.

Charyzmatyczny wokalista ogłosił, że w nadchodzących nagraniach zamierza oprzeć się głównie na gitarowych brzmieniach, określając je jako „rażąco metaliczne”. Jak twierdzi Corgan, materiał jest już gotowy do nagrania. Sama sesja ruszyła w tym tygodniu, zaś producentem został Howard Willing, z którym The Smashing Pumpkins miało okazję współpracować przy nagrywaniu płyty Adore. Zespół zapowiedział również, że na bieżąco będzie informować swoich fanów o postępach w pracy. Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, sympatycy Dyń będą stopniowo dowiadywać się o coraz nowszych rzeczach związanych z nadchodzącą płytą. Do sieci będą trafiać tytuły nowych piosenek, fragmenty tekstów, zdjęcia oraz grafika.

Ostatni album The Smashing Pumpkins to Oceania z 2012 roku, który przez większość odbiorców został odebrany pozytywnie. Zadebiutował on na 4 miejscu Billboard 200.

Nie ma więcej wpisów