Tegoroczna edycja festiwalu Audioriver nabiera rozmachu. Do dotychczasowych gwiazd dołączyły kolejne. W dniach 25-27 lipca Płock stanie się stolicą elektronicznej muzyki. A to za sprawą takich artystów, jak:

Trentemøller – doskonale znany artysta wszystkim fanom muzyki elektronicznej. W jego ostatnich dokonaniach widać wyraźną inspirację rockiem. Na ostatnim albumie nie brakuje wyraźnych gitarowych riffów. Na festiwalu Audioriver zaprezentuje się w koncertowym składzie. Jest pewne, że jego występ będzie jednym z najmocniejszych punktów tegorocznej edycji.

Camo & Krooked – ich występ na pewno będzie głośny i pełen energii. Muzyka, w której się wyspecjalizowali, to drum & bass. W Polsce pojawiali się często, jednak występ w Płocku będzie należał do wyjątkowych, ponieważ po raz pierwszy nie będzie to DJ-set.

Hybrid Minds feat. Riya – zaprezentują melodyjny drum & bass. Muzyka Hybrid Minds jest przepełniona elementami trip-hopu, muzyki akustycznej, soulu czy RnB. Zaprezentują materiał ze swojego ostatniego albumu Mountains. Wokalnie wspierać ich będzie Riya, która zaprezentuje również klika autorskich utworów.

Ivy Lab – jest to świeży, ale obiecujący projekt muzyczny z Wielkiej Brytanii. Tworzą go Sabre, Stray i Halogenix związani z wytwórnią Critical Music. To kolejni przedstawiciele sceny drum & bass.

Brodinski – kolejna postać, której fanom muzyki elektronicznej przedstawiać nie trzeba. Francuz występował już kilkukrotnie w Polsce i za każdym razem przyciągnął tłumy słuchaczy na swoje energetyczne sety. Jego gust muzyczny jest bardzo szeroki, co słychać w jego produkcjach i na koncertach – od głośnego techno, poprzez house do melodyjnego minimalizmu.

Kangding Ray – zadebiutował w 2006 roku albumem Stabil. Jest muzykiem, grafikiem i architektem z Francji. Swoim mrocznym i eksperymentalnym techno zyskał wielu fanów oraz przychylność krytyków.

Dense & Pika – znani twórcy housowej muzyki w świeżym, ale za to bardzo dobrym projekcie Dense & Pika to Glimpse i Alex Jones. Ich nowe utwory to szalone i taneczne kompozycje, które bez wątpienia okażą się pozytywnym zastrzykiem energii podczas koncertu w Płocku.

Bokka – jedno z najgłośniejszych ostatnich odkryć polskiej sceny muzycznej. Ich debiutancki album przyniósł im rozgłos, a aura tajemniczości, która otacza ich wizerunek przyciąga i zaciekawia jeszcze bardziej.

Nie ma więcej wpisów