Mimo, iż niektórzy niesłusznie o nich zapomnieli, nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby ich największych hitów. Trzej Szkoci z The Fratellis przypomną o sobie już 26 kwietnia podczas koncertu w warszawskim Basenie i dzień później w Gdańsku w klubie B90.

Swoją nazwę zaczerpnęli od filmowej rodziny Fratellich z The Goonies. Po włosku to po prostu bracia. Zaczęło się niewinnym koncertem w jednym z barów w Glasgow. Rok później wydali już epkę i pierwszą płytę Costello Music. Niezapomniane Chelsea Dagger i Henrietta zapewniły im pierwsze miejsca na listach przebojów. Z miejsca nagrodzono ich podczas BRIT Awards za największy przełom na brytyjskiej scenie. Kolejnym albumem było Here We Stand, a w ubiegłym roku, po długiej przerwie, pojawił się trzeci album We Need Medicine, w którym nie porzucili charakterystycznego gitarowego grania.

Kto z nas nie miał w przeszłości choć krótkiego epizodu z muzyką The Fratellis? Jeśli chcecie przywołać swoje wspomnienia, bądź przekonać się, że muzycy nie stracili swojego dawnego wigoru zachęcam by ten wiosenny wieczór poświęcić na z pewnością niezapomniany koncert. Impreza wchodzi w skład cyklu wydarzeń muzycznych organizowanych w wyniku współpracy marki HOUSE i Illegalbreaks.

Kiedy: 26.04
Gdzie: Warszawa, Basen (M. Konopnickiej 6)
Start: 20:00
Bilety: 59/69 PLN

Kiedy: 27.04
Gdzie: Gdańsk, B90(Doki 1)
Start: 18:00
Bilety: 59/69 PLN

Nie ma więcej wpisów