Kwartet, uważany za nową nadzieję muzyki gitarowej – Cheatahs, wystąpi wiosną na jedynym koncercie w Polsce. Muzycy zaszczycą swoją obecnością Kraków, gdzie 11 kwietnia dadzą występ w klubie Re.

Cheatahs często porównywani są do największych światowych gwiazd muzyki alternatywnej z lat 90-tych, a w ich brzmieniach można odnaleźć zarówno nawiązania do hałaśliwego rocka w stylu Sonic Youth czy Pains of Being Pure at Heart, jak i inspiracje klasycznym melodyjnym indie.

Zespół działa przede wszystkim w Londynie, ale jego członkowie pochodzą z różnych części świata, co tłumaczy multikulturowość także w brzmieniach prezentowanych przez muzyków. Frontman Cheatahs – Nathan Hewitt to kanadyjczyk, gitarzysta James Wignall jest Anglikiem, Dean Reid, który gra na basie, pochodzi z San Diego, a perkusista Marc Raue reprezentuje Niemcy.

W 2012 grupa wydała dwie EP-ki: Coared nakładem Marshall Teller Records i Sans podpisaną z kultową wytwórnią Wichita. 10 lutego światło dzienne ujrzała ich płyta długogrająca, a w międzyczasie zdążyli zrobić dużo hałasu na tak prestiżowych festiwalach muzycznych jak Primavera czy SXSW. Teraz czas na Kraków.

Kiedy: 11.04 (piątek)
Gdzie: Kraków, Re (ul. Św. Krzyża 4)
Start: 20:00
Wstęp: 25/30 PLN

Nie ma więcej wpisów