Zastanawialiście się może co się dzieje z Róisín Murphy? Jeśli stęskniliście się za tą charyzmatyczną wokalistką, to mam dla Was dobre wieści. Niebawem, bo już 28 maja, na półki sklepowe trafi jej długo wyczekiwany krążek Mi Senti.

Nie będzie to jednak typowa EP-ka, bo zamiast samych autorskich piosenek znajdzie się na nim pięć kultowych włoskich piosenek pop z lat 60. i 70.  i tylko jedna własna kompozycja Róisín. Choć będzie to materiał znacznie różniący się od jej poprzednich dokonań, to możemy być pewni, że uda jej się przemycić do niego trochę charakterystycznego dla siebie elektronicznego brzmienia. Jak powiedziała w jednym z wywiadów – jest to dla niej coś więcej niż tylko Włoski Projekt. Bez względu na język, w niektórych piosenkach byłam na krawędzi tego, co mój głos jest w stanie zrobić. Podczas śpiewania kilku utworów, w szczególności autorstwa Miny, były łzy i prawie odeszłam poddając się.

Materiał powstawał w domu wokalistki w północnym Londynie i na Ibizie. Za produkcję całej EP-ki odpowiedzialny był jej partner Sebastiano Properzi oraz Eddy Stevens.

To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów artystki – Róisín pracuje właśnie nad swoim solowym albumem.

Tracklista:

1. Ancora Ancora Ancora
2. Pensiero Stupendo
3. Acora Tu
4. In Sintesi
5. Non Credere
6. La Gatta

Posłuchajcie Róisín śpiewającą po włosku:

Nie ma więcej wpisów