Świadomi faktu, że płyty jako nośnik muzyki, są nieodzownym elementem kultury, włączamy się w światowe obchody Record Store Day.

RSD to oddolna inicjatywa, która narodziła się w USA w roku 2007 dzięki staraniom grupy muzycznych pasjonatów jako hołd dla winylowego nośnika jako fundamentu kultury muzycznej. Od swojej pierwszej edycji w roku 2008 w San Francisco, odbywając się w każdą trzecią sobotę kwietnia, Record Store Day stał się inicjatywą zrzeszającą przeszło 700 niezależnych sklepów płytowych i wydawców w USA, oraz setki na całym świecie. Jako wydarzenie łączące artystów, promotorów i dystrybutorów, Record Store Day stał się przyczynkiem do dedykowanych, okolicznościowych wydawnictw i imprez towarzyszących.

Już 26 kwietnia, w sobotę, S1 Warsaw i SideOne Record Store zapraszają na trzecie oficjalne obchody Międzynarodowego Dnia Sklepów Płytowych w Polsce.

Od południa spotykamy się w podwórku kamienicy na Chmielnej 21: przy muzyce granej na żywo przez DJ-ów i zespoły, zaprezentują się rodzime niezależne wytwórnie i marki związane z muzyką (Prosto, Asfalt, Koka Beats, Lado ABC, U Know Me Records, FYH! Records i inne )

Nocą w klubie Powiększenie wystąpi kilkudziesięciu muzyków, DJ-ów, kolekcjonerów, dziennikarzy muzycznych i innych osób związanych ze sceną muzyczną.
Każdy z nich przyniesie i puści tylko jedną ulubioną płytę. Zasada: 1 DJ = 1 Płyta.

Atmosfery panującej na Record Store Day i na wieczornym party, przypominającym wielkie spotkanie przyjaciół, nie da się porównać z niczym. Kupujcie płyty, wspierajcie artystów, odwiedźcie warszawskie miejscówki dedykowane RSD.

Kiedy: 26.04. (sobota)
Gdzie: Warszawa, dziedziniec Kamienicy Jabłkowskich, Chmielna 21 / dzień, klub Powiększenie, Nowy Świat 27 / noc
Start: 12:00 dzień / 22:00 – noc
Wstęp: wolny – dzień, 10 zł – impreza

Nie ma więcej wpisów