Nie od dziś wiadomo, że (szczególnie w ostatnich latach) Poznań jest miejscem, w którym rodzi się naprawdę spora ilość młodych utalentowanych muzyków. Wystarczy wspomnieć takie grupy jak Rebeka, Szezlong, The Ploy, Terrific Sunday, We Call It A Sound czy najświeższe odkrycie – zespół Felix The Baker.

Piszą o sobie, że są grupą grzesznych synów piekarza Felixa. Tak na serio, tych pięciu chłopaków w obecnym składzie wzięło się za wspólne granie niespełna rok temu, ale ich historia sięga 2012 roku. Grupę tworzą Kuba Zimny, Daniel Mroczek, Bartek Czubala, Jakub Rystwej i Ludwik Kaźmierczak. Ich muzyka to gitarowe, niezwykle lekkie, przyjemne, melodyjne i wpadające w ucho granie.

Felix The Baker mają już za sobą szereg koncertów w Poznaniu i całkiem pokaźną grupę oddanych fanów. Teraz prezentują EP-kę pt. Weirdos Dancing Club. Za produkcję tego mini albumu odpowiada Piotr Kołodyński – wokalista i gitarzysta wspomnianej wcześniej już grupy Terrific Sunday. Całość to całkiem zgrabnie nagrany materiał spod znaku lekkiego indie rocka, którego po prostu przyjemnie się słucha – przekonajcie się sami.

Nie ma więcej wpisów