Składanki muzyczne w ostatnich latach odeszły nieco do lamusa. Od czasu do czasu pojawiają się tandetne kompilacje imprezowych kawałków lub zbiory romantycznych ballad w sam raz na Walentynki, przez co składanki nie kojarzą się zbyt dobrze. Inaczej jest jednak z wydawnictwem pod szyldem Don’t Panic! We’re From Poland, który właśnie trafił na półki sklepowe i śmiało może być naszą wizytówką na światowym rynku muzycznym.

Składanka zadowoli wszystkich fanów rodzimej muzyki, bowiem zawiera ona szesnaście utworów najciekawszych młodych polskich artystów, w tym m. in.: Rebeki, Fismolla, Brodki i Kari oraz tych, którzy na swoim koncie nie mają jeszcze długogrającego debiutu – The Dumplings, xxanaxxFair Weather Friends. Celem albumu jest, jak mówią sami twórcy, uchwycenie aktualnego ducha polskiej sceny muzycznej. To zadanie udało im się znakomicie, słuchając całości aż sami będziecie zdziwieni ilu świetnych artystów mamy w naszym kraju.

Sama inicjatywa projektu Don’t Panic! We’re from Poland narodziła się ponad pięć lat temu podczas  budapeszteńskiej konferencji muzycznej w Region. Powstał wtedy pomysł stworzenia pierwszego polskiego showcase’u promującego nową muzykę, co było odpowiedzią na brak wydarzeń promujących wartościowych wykonawców.

Tracklista:
1. Rebeka – Melancholia
2. Oszibarack feat. Chmara – The Tide
3. Bokka – Town Of Strangers
4. Novika – Who Wouldn’t
5. Mr. Krime – So Close
6. Kamp! – Melt
7. Fair Weather Friends – Fly By
8. The Dumplings – Słodko-słony cios
9. Brodka – Varsovie
10. Xxanaxx – Hurt Me
11. Misia Ff – Kartonem
12. Kari – Hurry Up
13. Fismoll – Let’s Play Birds
14. Maja Koman – My Dear Deer
15. Coldair – Sign
16. Mikromusic – Takiego chłopaka


Nie ma więcej wpisów