Czwórka przyjaciół z Wolsztyna w 2007 roku postanowiła założyć zespół, którego brzmienie będzie wypadkową ich muzycznych doznań i poszukiwań. Tak powstał We Call It a Sound, który dziś wydaje trzeci album zatytułowany Trójpole.

W 2009 roku zostali laureatem konkursu Coke Live Fresh, a rok później  nakładem wytwórni Ampersand Records wydali debiutancki materiał Animated, który został zmasterowany w legendarnym amerykańskim studio West West Side. W ciągu tych 7 lat zagrał na największych festiwalach w naszym kraju – Heineken Open’er Festival, Off Festival, Coke Live Music Festival czy Slot Art Festival – oraz supportował amerykańską grupę Yeasayer na ich warszawskim koncercie.

Trzy lata temu ukazał się drugi krążek Homes & Houses, a dziś ukazuje się album Trójpole, który na nowo określa brzmienie We Call It a Sound. Zmiany widać już na pierwszy rzut oka. Obecny skład zespołu to bracia Filip i Karol Majerowscy, którzy powędrowali w zupełnie nowe brzmienie. Na nowym wydawnictwie usłyszycie elementy dubu, r’n’b i folku, a wszystko skupione wokół konceptu wsi.

Trójpole zostało wyprodukowane przez Macieja Frycza, który także odpowiedzialny jest za mix i mastering płyty.

Nie ma więcej wpisów