Lato zaczyna się w Gdyni. Tak brzmi dewiza przyświecająca gdyńskim Cudawiankom. Impreza co roku przyciąga wielu fanów muzyki za sprawą świetnego klimatu i dobrej muzyki. Podczas poprzednich edycjach na scenach pojawili się tacy wykonawcy, jak Tricky, Morcheeba, Ayọ, Hercules and Love Affair, Kayah, Julia Marcell i wielu innych.

W tym roku organizatorzy zapowiedzieli, że powtórzą zamysł poprzedniej edycji i ostatni koncert będzie typowo taneczny. Podejrzewam zatem, że jeden z własnie ogłoszonych artystów może zamykać tegoroczną edycję wydarzenia. Obie gwiazdy są polskiego pochodzenia i obie są świetnie znane przez słuchaczy – O.S.T.R. i Rebeka.

O.S.T.R. – znany jest nie tylko fanom hip hopu. Wydał wiele solowych albumów i współpracował z takimi gwiazdami, jak Hades, Michał Urbaniak, Pezet, czy Sistars. Koncertował w wielu miejscach i jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród rynku muzycznego. Jego występy są potężną dawką energii, podczas których pokazuje, że jest urodzonym scenicznym zwierzęciem. Na scenie artyście będą towarzyszyć DJ HAEM, NOISE TRIO + sekcja dęta.

Rebeka – duet, który tworzą Iwona Skwarek i Bartek Szczęsny. Ich debiutancki album Hellada sporo zamieszał na muzycznym rynku i zapewnił grupie rozgłos oraz rzeszę wiernych fanów. Pokazali, że nie boją się odważnych kompozycji i świetnie sprawdzają się w popowo-dyskotekowych kompozycjach. Podczas swojego występu na plaży miejskiej w Gdyni na pewno porwą wszystkich do szalonego tańca.

Nie ma więcej wpisów