Siódma edycja festiwalu Off Plus Camera rozwija się nie tylko filmowo, ale i muzycznie. W tym roku Off Scena działająca w ramach krakowskiej imprezy stanowi prawdziwą atrakcję dla fanów muzyki alternatywnej. Między 3 a 10 maja odbędzie się siedem koncertów, na których zobaczyć będzie można zobaczyć gwiazdy polskie jak i zagraniczne, bez gatunkowych ograniczeń.

Spoza naszego kraju przyjedzie między innymi trip-hopowa grupa Flunk, która wciąż promuje swój zeszłoroczny album Lost Causes oraz wymykający się schematom Peter Broderick, znany z występowania z Efterklang i innymi artystami jako wsparcie koncertowe. Elektroniczną reprezentacją będzie duet Grasscut i The Golden Filter, a wyjątkowy, ambientowy klimat stworzą Arms and Sleepers. Reprezentantami Europy Środkowo-Wschodniej będą Włodek Kinior-Kiniorski i Yegor Zabelow łączący różne stylistyki swymi instrumentami (akordeon!).

Z pewnością nie zawiedzie polska strona Off Sceny. Babu Król, czyli duet Bajzel + Budyń w rozszerzonym składzie promować będzie płytę Baobab. Kolejny Król, 1/2 UL/KR zademonstruje jak debiutancki Nielot wypada w wersji koncertowej. Nie zabraknie się starych wyjadaczy z zespołu L.Stadt jak i fantastycznych debiutantów typu Patrick The Pan. Ponadto w Krakowie pojawią się: trio The And, Baasch, kompozytor muzyki do Płynących Wieżowców, żywiołowi The Natural Born Chillers i Cinemon, Bad Light District, The Silver Owls, Vermones i The Awarians.

Kiedy: 3-10.05
Gdzie: Kraków, Lizard King (ul. św. Tomasza 11A)
Start: 21:00
Wstęp: szczegóły wkrótce

Szczegółowy line-up:

3.05 (sobota) – Jay Leighton + Patrick The Pan + The Golden Filter

4.05 (niedziela) – Baasch + Grasscut + The Natural Born Chiller + Morten Jansen

5.05 (poniedziałek) – Veromones + Włodek Kinior Kiniorski/Yegor Zabelov + Król

6.05 (wtorek) – The Awarians + Bad Light Districkt + Babu Król

7.05 (środa) – Cinemon + Peter Broderick + L.Stadt

8.05 (czwartek) – The And + Kruszenie Neuronów + Arms and Sleepers

10.05 (sobota) – The Silver Owls + We Call It A Sound + Flunk

11.05 (niedziela) – Lilly Hates Roses

Nie ma więcej wpisów