Soundrive Fest to wydarzenie, które stworzone jest głównie dla fanów niszowej muzyki. Tegoroczna edycja rozpocznie się dniem polskim, podczas którego zaprezentują się tylko i wyłącznie wykonawcy z naszego kraju. Po ostatnim dużym ogłoszeniu (bo ujawniono aż 12 polskich artystów) przyszedł czas, aby poznać kolejne gwiazdy.

Unknown Mortal Orchestra – amerykańska grupa, która przywołuje senną i psychodeliczną muzykę rockową z czasów dzieci kwiatów. Koncertowali razem z takimi zespołami, jak Grizzly Bear i Liars. Nie boją się muzycznych eksperymentów, dzięki czemu ich rockowa muzyka bogata jest w ciekawe brzmienia spotykane często w innych gatunkach muzycznych.

Samaris – młoda islandzka grupa, której znakiem rozpoznawczym jest chłodna elektronika i zapadający głęboko w pamięć wokal Jofrioura Akadottira. Teksty utworów pochodzą z dziewiętnastowiecznych islandzkich wierszy, dzięki czemu, okraszone muzyką, przywołują bajkową i tajemniczą atmosferę. W 2014 roku zespół planuje wydanie nowej płyty, więc ich występ podczas festiwalu Soundrive jest doskonałą okazją do zaprezentowania nowego materiału.

King Khan – dla tego artysty liczy się przede wszystkim dobra zabawa i to zdecydowanie potrafi zapewnić podczas swoich występów. Energetyczny Kanadyjczyk grywał już na największych światowych festiwalach, jak Pitchfork Festival, SXSW, czy Coachella. Jego album What Is! uplasował się na 33. miejscu najlepszych albumów roku w rankingu Pitchfork.

Highasakite – ta grupa zapewni delikatne, indie-popowe brzmienia z Norwegii podczas trwania festiwalu. W ich muzyce dominują syntezatory, akustyczna gitara i delikatna perkusja, którym przoduje wyrazisty głos wokalistki Ingrid Helen Havik.

Nie ma więcej wpisów