Po komplikacjach związanych z organizacją 10. edycji FreeFormFestival i ostatecznej zmianie terminu imprezy, organizatorzy postanowili zrekompensować wszelkie niedogodności. Z tej okazji 9 maja w klubie Basen odbędzie się FFF Club Night, podczas którego wystąpią dwa zespoły, które pierwotnie znalazły się w line-upie festiwalu: Trust i The Dumplings.

Trust to projekt, za którym kryje się obecnie Robert Alfons. Powstał jednak z inicjatywy Mayi Postepski, która przez pewien czas współtworzyła zespół. Jeszcze jako duet wydali debiutancką płytę TRST, w której inspirowali się nową falą i elektro lat 80. Uznana została ona za jedną z najlepszych w 2012 roku. Kilka miesięcy temu, dokładniej na początku marca, ukazał się nowy, równie dobry krążek Joyland. Dostrzegalna jest w nim lekka zmiana stylistyki i eksperymentowanie brzmieniami. Mimo odwołanego wcześniej, z racji obecności na FreeFormFestival, występu Roberta Alfonsa, muzyk zagra jednak w Basenie koncert promujący ostatnie wydawnictwo.

The Dumplings przedstawiać nie trzeba, bo to polska perełka i jedna z najgorętszych formacji ostatnich miesięcy. Mimo, iż zaczynali od indie-rockowych kompozycji, obecnie Justyna Święc i Kuba Karaś prezentują świeże spojrzenie na elektronikę, inteligentnie łącząc przyjemne i łatwo wpadające w ucho melodie z odrobiną smutki i melancholii. W lutym podpisali kontrakt z Warner Music Poland, a 13 maja ukażę się ich debiut No Bad Days nagrany pod czujnym okiem Bartosza Szczęsnego z zespołu Rebeka.

Dla posiadaczy karnetów na FreeFormFestival przygotowana została specjalna oferta. Mogą oni uczestniczyć w koncercie na podstawie karnetu, który wymieniony zostanie na nowy. Przed wejściem na festiwal konieczna będzie dopłata w wysokości 30 zł. Osoby z biletem na pierwszy dzień festiwalu otrzymają bon o wartości 80 zł na zakup jednego biletu, bądź karnetu, do wykorzystania do 31 sierpnia.

Kiedy: 9 maja (piątek)
Gdzie: Warszawa, Basen (ul. M. Konopnickiej 6)
Start: 21:00
Wstęp: 60 zł
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów