Białostocki festiwal Original Source Up To Date 2014 odbędzie się w trzeci weekend września (19-20.09).

Jak informują organizatorzy:
Piąty jubileusz zobowiązuje. Kontynuując szybki rozwój festiwalu planujemy zaserwować Wam dozę nowości. Wśród nich wiele niespodzianek, z których część zdradzamy już dziś. Nasza najgłębsza scena muzyczna, Stan Skupienia, wędruje do pięknego budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki, która dołącza do grona zacnych Partnerów festiwalu. Koncerty na Dużej Scenie OiFP rozpoczną tegoroczny OSUTD Festival w piątek, 19 września. Po inauguracji przenosimy się do naszej stałej miejscówki, czyli Transgranicznego Centrum Kultury Węglowa, gdzie aż do niedzielnego poranka upust swojej energii artystycznej dawać będzie ponad 50 artystów na 4 scenach jednocześnie.

Rok 2014 niesie ze sobą zmiany również w sferze sprzedaży biletów na nasz festiwal. Dostępne będą dwa rodzaje karnetów: na występy w TCK Węglowa i Operze oraz na wydarzenia jedynie w TCK Węglowa. Oprócz tego, będzie można wejść w posiadanie biletu jedynie na inaugurację w Operze lub biletu jednodniowego na Węglowej. Uwaga! Wszystkie pule biletów są ściśle limitowane, co w świetle faktu wyprzedaży wszystkich biletów na festiwal w roku poprzednim nie jest informacją bez znaczenia. Uruchamiamy pierwszą, promocyjną pulę biletów (w sprzedaży do 09.06).

Bilety są już dostępne na stronie www.uptodate.pl.

Pierwszymi ogłoszonymi artystami festiwalu są:
The Doppelgangaz – hip-hopowa grupa z Nowego Jorku, w skład której wchodzą: EP oraz Matter Ov Fact. Grupa powstała w 2008 roku i od tamtej pory ugruntowała swoją pozycję w rapowym podziemiu i zdobyła popularność nie tylko w Stanach, ale również w Australii i Europie.

Robert Hood / Floorplan live – ojciec chrzestny minimal techno. Floorplan to odzwierciedlenie jaśniejszej strony artysty, sięgające do inspiracji Motown czy muzyką gospel.

D.J. Detweiler / FluteDrop live – złośliwy parodysta szeroko rozpoznawalnych utworów innych artystów. FluteDrop to odpowiedź na miałkość, jaka nawiedziła świat komercyjnej muzyki elektronicznej.

bvdub & OiFP Orchestra live – Brock Van Wey to muzyk działający na scenie już od ponad dwudziestu lat. Wydał wiele płyt w różnej stylistyce: od dub techno, przez drum’n’bass, aż po ambient. Na festiwalu artysta wystąpi wraz z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Nie ma więcej wpisów