Moda na elektronikę trwa w najlepsze. Chociaż w tym wypadku słowo elektronika to nie wszystko. Czwórka panów z Wrocławia tworząca zespół Carnauba Wax to być może najlepszy towar eksportowy jaki został niedawno odkryty.

Ostatnie miesiące, a nawet lata są świetnym przykładem na zapotrzebowanie jakie jest na muzykę elektro. Carnauba Wax dodaje do niej r’n’b, trochę synth-popowego brzmienia po to, aby w genialny sposób scalić wszystko, co najlepsze w tym zespołe. Na pierwszy plan wysuwa się charakterystyczny głos Jana Stulina, bez którego, śmiało mogę przyznać, ta muzyka nie brzmiała by tak wyjątkowo. Delikatny głos, niespecjalnie uwydatniony, tworzy harmonię, nad którą pieczę sprawuje reszta członków zespołu. Oprócz Stulina grupę tworzą Michał Szczepaniec (beaty), Marcin Mrówka (gitara) oraz Mikołaj Kurpios (sampler).

EP-ka CRNBWX to niesamowicie spójne wydawnictwo będące bardzo dobrym przykładem porządnej produkcji. Jakością nie odbiega od produkcji najlepszych producentów. Nie sposób wspomnieć o brzmieniu, w którym panowie idąc własną drogą nie kopiują nikogo. Pomyśleć, że to wszystko zostało stworzone we Wrocławiu. Czyżbyśmy już niedługo nazywali Polskę kopalnią muzycznych talentów, jak ma to teraz miejsce w odniesieniu do Wielkiej Brytanii? Skromny dorobek Carnauba Wax na to wskazuje!

CRNBWX EP można pobrać za darmo z kanału SoundCloud zespołu.

Nie ma więcej wpisów