Amerykańska grupa post-rockowa This Will Destroy You po ponad pięcioletniej nieobecności odwiedzi nasz kraj już tej jesieni. Muzycy przyjadą do nas promować nowy materiał.

Zespół wystąpi 17 września w warszawskiej Hydrozagadce i będzie to ich kolejna wizyta po koncercie w ramach Asymmetry Festival we Wrocławiu.

Zespół This Will Destroy You powstał w 2005 roku z inicjatywy gitarzystów Chrisa Kinga i Jeremy’ego Galindo, basisty Donovana Jonesa oraz perkusisty Andrew Millera. W tym samym roku zadebiutowali EP-ką Young Mountain, która stała się pierwszym krokiem do ugruntowanej pozycji na post-rockowej scenie.

Pierwszą długogrającą płytę zatytułowaną po prostu This Will Destroy You wydali w styczniu 2008 roku. Za jej produkcję odpowiedzialny był John Congleton, znany ze współpracy m.in Swans, Explosions In The Sky i Modest Mouse.

W 2011 roku na rynku pojawił się ich drugi album Tunnel Blanket, który zmienił brzmienie zespołu i wyznaczył nowy kierunek w ich twórczości. This Will Destroy You zaczęło podążać w bardziej ambientową stronę i coraz częściej zahaczać o drone.

W Hydrozagadce Amerykanie zaprezentują nowy materiał z niezatytułowanej jeszcze płyty. W roli supportu pojawi się dwóch braci: Jared i Michael Bell w projekcie LYMBYC SYSTYM.

Nie ma więcej wpisów