Dorota Masłowska – pisarka, dramaturg, laureatka Nagrody Literackiej Nike za powieść Paw królowej oraz Paszportu Polityki za głośną Wojnę polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną. Ostatnio także piosenkarka występująca pod pseudonimem Mister D. Kontrowersyjna artystka wystąpi 27 maja w warszawskim klubie Basen.

Zmęczenie literaturą i chęć poszerzenia możliwości nowego artystycznego wyrazu zaowocowały wydaniem w lutym tego roku płyty Społeczeństwo jest niemiłe. Masłowska podkreśla, że nienawidzi literatury, a nagranie tego materiału pozwoliło jej na podzielenie się z odbiorcą swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ponurej, absurdalnej rzeczywistości i różnorakich paradoksów. Wszystko to przedstawione jest w formie historii rodem z kolorowej prasy ubranych dodatkowo w typowy, prosty język motywowany stereotypowym myśleniem dużej części polskiego społeczeństwa i wszechobecny znajomy kicz.

Materiał wywołał tradycyjnie wiele kontrowersji i szeroką dyskusję nad walorami artystycznymi tej muzycznej prowokacji. Mimo tego płyta stała się jednym z najlepiej sprzedających się polskich albumów na iTunes. Myślę, iż warto na żywo zmierzyć się z tym niełatwym materiałem tym bardziej, że Mister D. to nie tylko sama Masłowska. Za projekt odpowiadają również inni świetni muzycy: Wandachowicz, Macuk i Gwadera.

Kiedy: 27 maja (wtorek)
Gdzie: Warszawa, Basen (ul. M. Konopnickiej 6)
Start: 20:00
Wstęp: 35/40 zł
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów