To będzie z pewnością bardzo interesujące muzyczne przedsięwzięcie. Anand Wilder i pianista Maxwell Kardon skończyli prace nad Break Line The Musical. Materiał ma ukazać się 15 lipca.

Tak naprawdę historia powstawania musicalu jest bardzo długa. Zaczęło się na początku 2004 roku, kiedy obaj Panowie usiedli z gitarą i banjo na werandzie domu w Filadelfii. Niska temperatura zmusiła ich do grania i tak niedługo potem zaczęły powstawać pierwsze melodie i teksty o strajkach robotników z kopalni węgla w Zachodniej Filadelfii. Kilka następnych lat, pomijając działalność Ananda w Yeasayer, upłynęły im na podróżach i ciągłym urozmaicaniu kompozycji. Wszystko to jednak tworzone było na szybko i dopiero w 2008 powstał rdzeń zespołu, z którym zaczęli aranżować piosenki do właściwego brzmienia. W skład zespołu wchodził Ira Wolf Tuton (Yeasayer), Chris Powell (Man Man) oraz producent Britt Myers, który odpowiedzialny jest za ostateczny wygląd utworów.

Minęło dziesięć lat i w końcu będziemy mogli poznać ostateczny efekt projektu o którym mówiło się już kilka lat temu. Album ma być własną interpretacją klasycznej opowieści o zdradzie, dumie i utraconej miłości inspirowaną folkiem lat 50-tych. Atmosferę dodatkowo podgrzewa opublikowany utwór i fakt, że przez cały ten okres Break Line The Musical wzbogaciło się o inne osobistości, które pojawią się na nagraniu. Są to dodatkowo: Chris Keating (Yeasyaer), Austin Fisher (Sukcers), Haley Dekle (Dirty Projektors), James Richardson (MGMT), Ryan Kattner (Man Man) i Aku Orraca-Tetteh (Dragons of Zynth).

Tracklista Break Line The Musical:
01. Coal Into Diamonds
02. Wedding Day
03. Opportunity
04. Hold You Tight
05. They’re Stealing Our Coal
06. 4th of July
07. Better to Die
08. It Doesn’t Seem Right
09. Fathers and Brothers
10. I’m To Blame
11. Hang Your Head High

Nie ma więcej wpisów