Przed Wami Nils Frahm – niemiecki kompozytor, który już jakiś czas temu zachwycił mnie umiejętnością łączenia klasycznych brzmień oraz współczesnych melodii – w zupełnie innej odsłonie.

Dziś poznacie go jako producenta utworów najprawdopodobniej do tej pory Wam nieznanych. Załóżcie słuchawki i zanurzcie się w krainę łagodnych brzmień sygnowanych przez Frahma. Znajdziecie w nich wiele wspólnych elementów…

Przez wiele lat ukrywała się pod pseudonimem Sleepindog. Jednak między innymi spotkanie z Nilsem Frahmem i Peterem Broderickiem było pewnego rodzaju bodźcem do nagrania solowej płyty, którą podpisała imieniem i nazwiskiem. I to właśnie Nils wyprodukował pierwszy solowy album Chantal Acda zatytułowany”Let Your Hands Be My Guide”. Posłuchajcie bardzo przyjemnej kołysanki, w której na pierwszy plan wybija się gitarowy riff, kojący wokal Chantal i Petera.

Sumie to młodsza siostra Yukimi Nagano z Little Dragon. Debiutancki album zatytułowany po prostu „Sumie” wydała na początku grudnia minionego roku nakładem wytwórni Bella Union. Cały materiał został nagrany pod czujnym okiem Dustina O’Hallorana w berlińskim studiu Nilsa Frahma.

Ciekawe kto z Was wiedział, że Sarah Neufeld gra na wiolonczeli w zespole Arcade Fire. Co łączy ją natomiast z kompozytorem Nilsem Frahmem? Oczywiście jej debiutancki album „Hero Brother”, który wspólnie z niemiecki producentem nagrała w wielu przedziwnych miejscach charakteryzujących się przepiękną akustyką, w tym w opuszczonej kopule geodezyjnej, podziemnym garażu czy legendarnym studiu P4.

Paddy Mann aka Grand Salvo to muzyk z Melbourne. Szósty studyjny materiał zatytułowany „Slay Me In My Sleep” nagrał wspólnie z Nilsem Frahmem. Charakteryzuje go skomplikowana perkusja, dźwięki harfy, delikatne brzmienie fortepianu i gitary, czyli to co Nils lubi najbardziej. To właśnie Nils namówił Granda, aby po raz pierwszy w swojej twórczości wykorzystał brzmienie gitary elektrycznej.

Nie ma więcej wpisów