Od kilku tygodni docierały do nas szczątkowe informacje o nowym albumie przygotowywanym przez Dave’a Grohla i jego kolegów z zespołu. Plotki się potwierdziły, a Foo Fighters przygotowuje dla fanów więcej niespodzianek niż tylko następcę Wasting Light, który pojawi się już w listopadzie.

Krążek rejestrowany był w ośmiu różnych studiach nagraniowych – każde w innym stanie Ameryki. I tak Foo Fighters odwiedziło Chicago, Austin, Nashville, Los Angeles, Seattle, Nowy Orlean, Waszyngton, DC i Nowy Jork. O każdym z tych miejsc opowiadać będzie kolejny odcinek serialu dokumentalnego na kanale HBO Foo Fighters Sonic Highways, którego premiera zbiegnie się z wydaniem płyty.

Jak sami muzycy tłumaczą, serial ma być muzyczną mapą Ameryki. W każdym mieście nagrano po jednym utworze, wszystkie powstały w oparciu o lokalne legendy, a każdy tekst został napisany pod wpływem inspirujących doświadczeń, postaci i rozmów. Każdy odcinek serialu ma pokazać tożsamość danego miasta. Zespół udostępnił krótką zapowiedź filmową, w której słychać fragment jednego z utworów.

Nie ma więcej wpisów