Takiej informacji było trzeba! Niedawno ogłoszony program krakowskiego festiwalu Sacrum Profanum to prawdziwa gratka dla fanów muzyki. Między 14 a 20 września w ramach trzech cykli: Modern!Now, Kronos Quartet Residency i Classic!Now wystąpią między innymi: Philip Glass, Laurie Anderson, Squarepusher wraz z orkiestrą Sinfonietta Cracovia.

Po wgłębieniu się w program można zauważyć, że obchodzący czterdziestolecie istnienia Kronos Quartet pojawią się w towarzystwie Bryce’a Dessnera z The National i Clinta Mansella (współpracownika kwartetu choćby przy okazji filmu Requiem dla snu) Z kolei koncert zamknięcia to obchody 25-lecia istnienia słynnej wytwórni Warp Records, a na scenie będzie można zobaczyć prawdziwą śmietankę jej przedstawicieli: Autechre, LFO, Battles, Hudson Mohawke DJ, Rustie, Darkstar, patten, Plaid DJ, Bibio DJ. To co będzie się działo w Hotelu Forum 20 września z pewnością zapisze się w pamięci na długo.

Sacrum Profanum idealnie łączy klasykę i nowe brzmienia, mieszając ze sobą gatunki i udowadniając, że w muzyce nie ma granic. Pozostaje zacierać ręce w zniecierpliwieniu i byle do września!

Nie ma więcej wpisów