Śląsk to miejsce magiczne z wielu względów, jednak ostatnie lata pokazują, że duży związek z atrakcyjnością tego rejonu spowodowany jest coraz większą liczbą tak dobrych muzycznych przedsięwzięć. I choć miejsce pochodzenia akurat nie jest najbardziej znaczącym wyznacznikiem, tak nie sposób nie powiedzieć, że projekt zimowa nie wpisuje się w tendencję kolejnych artystów zafascynowanych sceną elektroniczną, w którą wpisują swój entuzjastyczny stylistyczny eklektyzm.

Powolne, przeciągliwe linie wokalne Anety Maciaszczyk, choć w wielu miejscach dość przesunięte na dalszy plan, dodają utworom dawki melancholii. Przedzierające się przez ponure, dość jednostajne podkłady wzbogacenia w postaci gitar to z kolei głównie działka Michała Mentela. Całość to mieszanka chłodnej, przestrzennej elektroniki, która nieco nawiązuje do przełomu lat 80. i 90. Ta w pełnej okazałości ukaże się na debiutanckim albumie. Jego premiera ma się odbyć jeszcze jesienią tego roku.

Wszystkich czterech dostępnych utworów możecie posłuchać na profilu Soundcloud duetu, do czego – po zapoznaniu się z kawałkiem You Came Here – dwa razy zachęcać nie będzie trzeba. Jest więc na co czekać.

Nie ma więcej wpisów