Po bardzo udanych występach w Polsce w marcu tego roku, Low Roar decyduje się ponownie zagrać w Krakowie. Koncert muzyka odbędzie się 27 czerwca w sprawdzonym klubie Alchemia na Kazimierzu.

Low Roar to jednoosobowy projekt Ryana Karazija, który choć z pochodzenia jest Amerykaninem, to właśnie Islandię uznał za idealne miejsce do tworzenia swojej pełnej subtelności i melancholii muzyki. Dźwięki tworzone przez muzyka przypominają twórczość Sigur Rós, Pornopop czy Amiiny – są niezwykle łagodne i smutne jednocześnie, a w połączeniu z poruszającym głosem Ryana tworzą jedyny w swoim rodzaju hipnotyzujący zestaw.

Muzyk ma na swoim koncie jeden album długogrający z 2011 roku zatytułowany po prostu Low Roar. Jego produkcją zajmował się Andrew Scheps, odpowiedzialny także za ostatni krążek Adele i sukcesy między innymi Red Hot Chili Peppers, Lady Gagi czy Manu Chao. Na dniach ma ukazać się druga płyta Low Roara – 0.

Muzyk miał okazję kilka razy wystąpić w Polsce: w 2012 zagrał na białostockim Halfway Festival, a w marcu 2014 pojawił się we Wrocławiu, Sopocie, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Katowicach i Poznaniu. Na czerwcowym koncercie muzyka supportować będzie Oly. – zaledwie dwudziestoletnia Polka o niespotykanej na jej wiek dojrzałości pod względem tworzenia muzyki i ciekawej barwie głosu.

Kiedy: 27 czerwca (piątek)
Gdzie: Kraków, klub Alchemia (ul. Estery 5)
Start: 20:30
Wstęp: 25 zł / 30 zł (w dniu koncertu)
Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów