Tej jesieni gdański klub B90 na teren stoczni przyciągnie tłumy. Młoda, trójmiejska impreza Soundrive Festival domyka line-up i to w wielkim stylu.

Na pierwszy rzut ostatniego rozdania artystów, którzy zawitają do Gdańska między 4 a 6 września jest młody, bo zaledwie 25 letni producent z USA, Will Wiesenfeld kryjący się pod pseudonimem Baths. Muzyk, którego występu długo wyczekiwali polscy fani, zadebiutował w 2010 roku doskonale przyjętym albumem Cerulean, dzięki któremu wyraźnie zaznaczył swój styl i charakterystycznym łamanym rytmem podbił wrażliwe serca słuchaczy na całym świecie.

Sceną noisową reprezentować będą spadkobiercy My Bloody Valentine i Joy Division – brytyjski zespół Eagulls. Piątka z Leeds powstała zaledwie 4 lata temu, a swój debiutancki krążek wypuścili dopiero w marcu tego roku. Do tej pory koncertując u boku Iceage, Merchandise i Fucked Up w roli supportu pokazali się od chaotycznej i bezkompromisowej strony. Teraz już jako główne gwiazdy pojawią się na Soundrive.

Skład dopełnia dwóch niepozornie wyglądających muzyków Isaac Holman i Laurie Vincent tworzący punkowy projekt Slaves. Muzycy pochodzą z hrabstwa Kent w Wielkiej Brytanii i nie mają nic wspólnego z amerykańską formacją
o tej samej nazwie.

Przypomnijmy, że do tej pory ogłoszono m.in. Fiction, Samaris czy Austra. Pełny rozkład wrześniowej imprezy pojawi się wkrótce.

Nie ma więcej wpisów