Od dłuższego już czasu nazwa Radiohead pada w kontekście ich występu w Polsce. Do tej pory nie były to jednak żadne oficjalne informacje, plotki, a nawet najmniejsze pogłoski, tylko pobożne życzenia fanów. W obliczu najświeższych wieści z obozu Brytyjczyków scenariusz ten może w przyszłym roku nabrać jak najbardziej realnego wymiaru.

Ostatnie trzy lata od wydania ostatniego albumu The King Of Limbs upłynęły piątce muzyków na pracach nad pobocznymi projektami. Thom Yorke skupił się na supergrupie Atoms For Peace, z którą nagrał Amok. Jonny Greenwood współpracował i występował w tym czasie z orkiestrami, czego efektem był chociażby ubiegłoroczny występ na Open’er Festival. Pozostali członkowie pracowali nas solowymi materiałami.

Tę pozorną stagnację w rozwoju Radiohead niespodziewanie przerwał w kwietniu Colin Greenwood, odrobinę enigmatycznie i zdawkowo wspominając o tym, że plany kontynuacji The King Of Limbs „wiszą w powietrzu”. Informacje te potwierdził ostatnio jego brat Jonny w programie Marry Anne Hobbs w BBC Radio 6. Stwierdził on, że już we wrześniu zaczną próby oraz nagrania.

Nie ma więcej wpisów