Brytyjczycy z Duran Duran w ciągu ponad trzydziestu lat działalności zdobyli poczytne miejsce w historii muzyki rozrywkowej. Stąd też pomysł stworzenia składanki Making Patterns Rhyme: A Tribute to Duran Duran, której premiera niedługo dojdzie do skutku. Album zawiera covery utworów grupy wykonane przez takich artystów jak Moby, Warpaint czy Austra. Cały dochód jest przeznaczony dla organizacji Amnesty International.

Duran Duran zaczynali w latach 80. w środowisku nowych romantyków obok ABC czy Spandau Ballet. Jednak popularnością przerośli swoich kolegów i po obu stronach Antlantyku znaleźli ogromne rzesze fanów. W dużej mierze to zasługa wykorzystania rozpędzającej się muzycznej telewizji świetnymi, choć momentami kontrowersyjnymi teledyskami. Połączenie dopracowanego wizerunku i rockowe, a przecież niezwykle taneczne kompozycje okazały się być kluczem do sukcesu. Zespół ma na swoim koncie wiele hitów związanych z pierwszym okresem działalności (Rio, Hungry Like A Wolf) jak i z odświeżeniem wizerunku początkiem lat 90. (Ordinary World, Come Undone).

Do sieci dostało się już kilka utworów z Making Patterns Rhyme. Każdy z zaangażowanych artystów dodał swój pierwiastek do interpretowanego kawałka dając im nowe życie. I tak pojawia się kobiece The Chauffeur w wykonaniu Warpaint, taneczne inaczej Rio Moby’ego czy najświeższe z zestawu, przestrzenne American Science od Austry. Tracklista poniżej kryje jeszcze więcej potencjalnych skarbów. Gorąco polecam Waszej uwadze.

Tracklista Making Patterns Rhyme
1. Moby – Rio
2. Beliefs – Sound of Thunder
3. Service Bells – Anyone Out There
4. Soko – Girls on Film
5. Warpaint – The Chauffeur
6. Luxxury – Planet Earth
7. Little Dragon – Save a Prayer
8. Carina Round – Come Undone (ft. Aidan Hakwen)
9. Vum – Winter Marches On
10. Louise Burns – Land
11. Austra – American Science
12. Darklands – Union of the Snake
13. Halo Circus – Do You Believe in Shame?
14. Trends – My Own Way
15. Barbarian – Late Bar
16. The Holiday Crowd – Friends of Mine
17. Verdigrls – Secret Oktober
18. Trends – My Own Way
19. Lewis + Clarke – Seventh Stranger

Nie ma więcej wpisów