Nieco ponad miesiąc temu Weezer udostępnił fragment swojego nowego materiału i zapowiedział wydanie dziewiątej płyty. Everything Will Be Alright In The End, bo tak nazywać się będzie nowy album, powstawał przy współpracy z Rickiem Ocasek’iem. Wokalista The Cars miał już okazję pomagać Weezer w nagraniach do Blue Album i Green Album.

Obecny rok wydaje się być bardzo pracowity dla czwórki z Los Angeles. Jakiś czas temu w wytwórni Jacka White’a nagrali nową wersję Susanne, Rivers Cuomo pracuje razem z Charli XCX nad jej nowym albumem, teraz poznajemy zaś następny utwór z nadchodzącego krążka formacji.

Back To The Shack fani Weezer mogli usłyszeć na początku roku podczas koncertów na żywo. Prosta, natychmiast wpadająca w ucho melodia, gitarowe riffy i mocne uderzenia perkusji to jest to, co od razu wpada w ucho. Utwór zaczyna się od przeprosin: „Sorry guys I didn’t realize that I needed you so much / I thought I’d get a new audience, I forgot that disco sucks / I ended up with nobody and feeling really dumb / Maybe I should play the lead guitar and Pat should play the drums”. Zaraz potem dowiadujemy się jaki jest ich przepis na idealne granie. Sukces murowany? Na razie wygląda to moim zdaniem całkiem dobrze, ale poczekajmy do 30 września.

Nie ma więcej wpisów