Na częstotliwość wydawania płyt przez duński duet z pewnością fani narzekać nie mogą. Nie zawsze jednak w ich przypadku ilość przekładała się na jakość. Na wydaniu w 2012 roku płyty Observator The Raveonettes zamierzało poprzestać. Tymczasem bez zapowiedzi udostępniają nowy materiał.

Na oficjalnych stronach i kanałach zespołu pojawiła się informacja o możliwości odsłuchania całej płyty zatytułowanej Pe’ahi. Sune Rose Wagner – lider i gitarzysta grupy – przyznał, że nie planował wydawania kolejnego albumu. Nowe piosenki powstawały spontanicznie, a pisał je dla samego faktu pisania. Utwory jednak na tyle spodobały się muzykom, że postanowili przygotować z nich długogrający album i wydać go z zaskoczenia.

Inspiracją dla Wagnera stało się codzienne życie w Los Angeles, balans pomiędzy tym, co widoczne na pierwszy rzut oka a tym co naprawdę tworzy obraz tego miasta.

Pe’ahi to 10 klimatycznych i bardzo melodyjnych kompozycji. Mniej w nich hałasu i przesterowanych dźwięków, a zdecydowanie więcej subtelnych brzmień. Całość jednak nie jest pozbawiona charakterystycznych dla The Raveonettes riffów i noisowych elementów.

Tracklista Pe’ahi:
01 Endless Sleeper
02 Sisters
03 Killer in the Streets
04 Wake Me Up
05 Z-Boys
06 A Hell Below
07 The Rains of May
08 Kill!
09 When Night Is Almost Done
10 Summer Ends

Całość do odsłuchania na Spotify.

Nie ma więcej wpisów