Pomimo, że Esperanza Spalding tworzy wspaniałą muzykę i stroni od skandali, to dała się poznać szerszej publiczności głównie dzięki wielkiemu szumowi po rozdaniu nagród Grammy w 2011 roku. Skromna kontrabasistka pokonała takich pewniaków, jak Justin Bieber, Mumford & Sons czy Forence and the Machine i zdobyła nagrodę w kategorii Best New Artist. Nagroda pchnęła jej karierę do przodu i dała jej ogromną popularność nie tylko w Ameryce, ale również w innych państwach.

Dzięki swojej ciężkiej pracy i muzyce została pierwszą kobietą gospodarzem gdańskiego Projektu + organizowanego w ramach festiwalu Solidarity of Arts. Jest to największe jazzowe wydarzenie plenerowe w Polsce, które od kilku już lat przyciąga nie tylko ogromne tłumy fanów tej muzyki, ale również najważniejsze nazwiska tego gatunku. Poprzednimi gospodarzami byli Leszek Możdżer, Marcus Miller, Tomasz Stańko i Bobby McFerrin, a na scenie pojawili się również Quincy Jones, Chaka Khan, Urszula Dudziak, Richard Bona i inni.

Tegoroczna edycja zapowiada się równie wyśmienicie co poprzednie. Nie zabraknie na pewno dźwięków kontrabasu i kojącego głosu Esperanzy. Oprócz niej wystąpią zaproszeni goście, między innymi Marcus Miller, Leszek Możdżer, Ingrid Jensen, Zohar Fresco, Wojciech Waglewski, Zbigniew Namysłowski, czy jedno z najważniejszych nazwisk, legenda światowego jazzu i soulu Herbie Hancock.

Kiedy: 16.08 (sobota)
Gdzie: Gdańsk, Scena plenerowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, (ul. Ołowianka 1)
Start: 21:00 (wejście od 19:00)
Bilety: wstęp wolny, strefa golden circle – 5 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów