Najpopularniejszy brytyjski muzyk jazzowy i facet znany z tego, że swego czasu potrafił podczas koncertu zniszczyć fortepian (swoją drogą, ciekawe czy nadal dostarcza swoim fanom taką dodatkową dawkę wrażeń) powraca z nowym albumem.

Na najnowszym krążku Jamiego Culluma pt. „Interlude” gościnnie pojawią się Laura Mvula i Gregory Porter, a sam krążek na sklepowe półki trafi już 6 października w wersji podstawowej oraz deluxe – ta druga zostanie poszerzona o płytę DVD, na której będzie można znaleźć zapis koncertu na Jazz à Vienne Festival.

Album promuje singiel pt. „Don’t Let Me Be Misunderstood” (piosenki możecie posłuchać poniżej), w którym słyszymy wspomnianego wcześniej Gregory’ego Portera. „Zdałem sobie sprawę, że gdy spotkasz odpowiednich ludzi i trafisz na odpowiednie studio, możesz iść i nagrać materiał tak, jakby był on właśnie przeznaczony dla tego miejsca, z dużą ilością spontaniczności, pełną świadomością, ale przede wszystkim z ogromną ilością przyjemności.” – mówił o albumie Jamie w BBC Radio 2, w której singiel „Don’t Let Me Be Misunderstood” miał swoją premierę. Dodał także, że „Interlude” to będzie jego pierwszy, w pełni jazzowy album.

Wszystko więc wskazuje na to, że fani twórczości tego niesamowicie zdolnego muzyka otrzymają tej jesieni niezwykły prezent. „Interlude” będzie siódmym studyjnym albumem Culluma, którego dyskografię zamyka krążek „Momentum” z zeszłego roku.

Pełna tracklista albumu:

1. Interlude
2. Don’t You Know
3. Seers Tower
4. Walkin’
5. Good Morning Heartache feat. Laura Mvula
6. Sack O Woe
7. Don’t Let Me Be Misunderstood feat. Gregory Porter
8. My One And Only Love
9. Lovesick Blues
10. Losing You
11. Out Of This World
12. Make Someone Happy

Nie ma więcej wpisów