Sopocki ARTLOOP Festival cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą ciekawych propozycji, które pojawiają się w trakcie trwania festiwalu i są związane z prezentacją sztuki w przestrzeni publicznej, jak i dzięki muzycznym gwiazdom, które goszczą na festiwalowych scenach. W tym roku muzyczna propozycja jest bardzo kusząca dla wielu, ponieważ na deskach Opery Leśnej wystąpi niemal legendarny już Portishead.

Zespół powstał w Bristolu, co jest wyraźnie słyszalne w ich muzyce. Wraz z takimi artystami, jak Massive Attack czy Tricky są uznawani za prekursorów trip hopu. Ich debiutancki album „Dummy” zyskał uznanie krytyków i prestiżową nagrodę Mercury Prize w 1995 roku. Do dziś uważany jest za jeden z najważniejszych albumów w historii muzyki. Grupa w swoim dorobku ma na razie 3 albumy. Obecnie trwają prace nad kolejnym wydawnictwem. Występ w Sopocie będzie nie lada gratką, ponieważ muzycy nie koncertują zbyt często.

Drugą gwiazdą wieczoru będzie wrocławski duet SKALPEL. Dzięki swojemu demo „Polish Jazz” z 2001 roku udało im się nawiązać współpracę z wytwórnią Ninja Tune i pod jej szyldem wydali 2 albumy. Płyty duetu zostały docenione nie tylko przez polskie, ale również przez zagraniczne media.

Kiedy: 05.09.
Gdzie: Sopot, Opera Leśna (ul. Stanisława Moniuszki 12)
Start: 20.00
Bilety: 100-350 zł

Nie ma więcej wpisów