Pierwszy weekend września to idealny czas na festiwal trochę inny niż wszystkie letnie imprezy, na których spędziliśmy wakacje. Już w czwartek na terenie gdańskiej stoczni, w murach klubu B90 rusza Soundrive Festival. Przed nami trzy dni z muzyką wymagającą, bardziej wyszukaną i z pewnością mniej oczywistą. Podpowiadamy które występy warto zobaczyć.

Trzydniową imprezę w czwartek 4 września rozpoczną polskie kapele. Tego dnia warto wpaść na niepokorny duet Wild Books, który udowodni, że dobry retro rock nie wymaga całego zespołu, a brudne garażowe granie świetnie sprawdza się także na Wisłą.

Łódzką scenę na festiwalu reprezentować będzie jeden z najciekawszych debiutantów tego roku – Daniel Spaleniak. Skromny chłopak, który po prostu „gra piosenki” zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty, bogatej w niepokojące, nastrojowe kompozycje oprawione szorstkim i intrygującym wokalem.

Drugiego dnia spragnieni dzikości na scenie powinni pojawić się na występie pochodzącej podobno z najciemniejszego zakątka hrabstwa Kent grupy Slaves. Wyglądają niepozornie i całkiem grzecznie, ale na pewno tak nie brzmią.

Miłośnicy spokojniejszych dźwięków ukołyszą się przy muzyce Baths. Kryjący się pod takim pseudonimem Will Wiesenfeld po kilku latach poszukiwań w muzyce elektronicznej i akustycznej złotego środka, za pomocą którego mógłby wyrazić to, co w duszy mu gra, wreszcie znalazł odpowiednią drogę. Połączenie delikatnych melodii i bogatego instrumentarium daje kompletną całość.

Kolejną grupą udowadniającą, że nawet nastolatkowie potrafią robić dobrą muzykę jest Blaenavon. Trójka 17-latków z Hampshire właśnie wydaje swoją drugą płytę, na której zaprezentuję całe spektrum muzycznych emocji balansujących pomiędzy marzycielskim spokojem a szaleńczą furią.

Fanom hardcoru rozrywku dostarczy grecka kapela Planet of Zeus, która w ciągu kilku lat stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych grup pochodzących z tego kraju. Na swoim koncie mają szereg koncertów na całym świecie u boku takich zespołów jak Red Fang, Hermano, Brant Bjork, Eyehategod, Church of Misery czy Ozzy Osbourne.

To tylko kilka propozycji mniej znanych, ale równie godnych polecenia kapel, które będzie można zobaczyć między 4 a 6 września w Gdańsku. Opórcz nich usłyszeć będzie można również Samaris, Austre, Islet czy Unknown Mortal Orchestra. Pełny program wraz z podziałem czasowym można znaleźć na stronie Soundrive Festival

Nie ma więcej wpisów