W połowie września na świecie i pod koniec października w polskich kinach pojawi się film „20 000 dni na Ziemi”, którego głównym bohaterem jest sam Nick Cave. Z tej okazji w sieci pojawił się niepublikowany dotąd utwór pt. „Give Us A Kiss”.

„20 000 dni na Ziemi” nie jest zwykłym dokumentem. Reżyserzy Pollard i Forsyth łączą w nim fikcję z rzeczywistością, a wszystko to skoncentrowane jest wokół artysty. Odrobinę enigmatyczne 20 000 dni odpowiadają liczbie dni, które spędził na Ziemi Nick Cave zanim zaczął pracę nad albumem „Push The Sky Away”. Film będzie w całości pokazywał jedną dobę z życia muzyka. Trzeba przyznać, że sam tytuł i pomysł na produkcję był bardzo trafiony i z pewnością okaże się ciekawą pozycją, nie tylko dla fanów Australijczyka.

Wracając jednak do samego utworu. „Give Us A Kiss” to piosenka, która nagrana została podczas sesji do wcześniej wspomnianego albumu. To tradycyjnie klimatyczna ballada wspierana przez pianino i wyraźną, dodającą dramatyzmu sekcję smyczkową. Kawałek wraz z nagraniem na żywo „Jubilee Street” ukaże się na singlu 10 listopada.


Nie ma więcej wpisów