Arcade Fire w zeszłym roku wydali jeden z lepszych albumów 2013 roku. Natomiast za 10 dni swój pierwszy długogrający krążek wyda trio z Los Angeles – Landon Jacobs, Jason Suwito i Hayden Coplen, występujący pod nazwą Sir Sly.

Co wspólnego mają ze sobą te dwa zespoły? Ten drugi postanowił wziąć na warsztat utwór tego pierwszego i właśnie dzieli się efektami tego eksperymentu. To co najbardziej zaskakuje w Sir Sly to fakt, że mimo niedługiego stażu muzycznego, panowie zdążyli już wypracować bardzo charakterystyczne brzmienie, które od razu pozwala rozpoznać rzeczy, których się dotknęli. Tak też jest w przypadku coveru kawałka „Afterlife” Arcade Fire.

Utwór w ich wykonaniu zdecydowanie zwolnił, jednak nadal ma w sobie to coś, co po przesłuchaniu każe nadusić Ci guzik repeat. Ponadto muzycy dodali do całości bardzo spokojne, wręcz hipnotyzujące video.

Przypominam, że pierwsza płyta tego amerykańskiego trio będzie nosić nazwę „You Haunt Me” i jak wcześniej pisaliśmy, w sklepach pojawi się 16 września. Teraz posłuchajcie „Afterlife” w ich wykonaniu, szalenie dobrze im to wyszło!

Nie ma więcej wpisów