Sam Smith to artysta, którego dobrze kojarzymy ze współpracą z takimi arystami jak: Nile Rogers, Naughty Boy i Mary J Blige, a także z zespołem Disclousre. Młody, angielski, wokalista wraz z tym ostatnim duetem, stworzył utwór zatytułowany „Latch”. To właśnie z rodzeńctwem Lawrence’ów (Disclosure), wystąpił m.in. na festiwalach Glastonbury czy Coachella i stał się sławny na scenie muzycznej. Teraz jednak przyszła pora na solową karierę Anglika, w której postanowił dalej trzymać się kolaboracji z gwiazdami, różnych gatunków muzycznych.

W marcu tego roku poznaliśmy hit „Stay with Me”, który stał się rozpoznawalny na całym świecie. Sam Smith zaśpiewał również ten utwór, razem z Mary J Blige w legendarnym Apollo Theatre w Nowym Jorku.

Dziś przyszła pora na poznanie nowej odsłony piątego już singla zatytułowanego „I’m The Only One” z płyty „ In The Lonely Hour”. Utwór ten powstał przy współpracy z jednym z najgorętszych i najbardziej rozpoznawalnych nazwisk hip-hopu w ostatnich latach, czyli z samym A$AP Rocky.

Co do samego albumu „In The Lonely Hour”, warto wspomnieć, iż dwukrotnie zajął pierwsze miejsce na brytyjskich, listach przebojów oraz drugie miejsce na „Billboard Top 200” w Stanach Zjednoczonych, a jego debiutancki album sprzedał się (jak do tej pory) w nakładzie, ponad 1,9 miliona egzemplarzy, na całym świecie.

Od wygranej w Brit Critics Choice Award 2014, muzyk stara się udowodnić, że jest największym męskim objawieniem, wokalnym, pochodzącym z Wielkiej Brytanii. Ostatnio został nominowany, w dwóch kategoriach (najlepszy debiut, najlepszy utwór), do nagrody Q. Dzięki występom w Saturday Night Live oraz u Jimmy’ego Fallon’a, nazwisko 21-letniego Anglika wymawia dziś cały świat.

Niedawno Smith ogłosił trasę promującą jego debiutancki album „In The Lonely Hour”. Trasa ta odbędzie się w 2015 roku i rozpocznie się od dwóch, marcowych koncertów w Glasgow, a następnie w Manchesterze, Wolverhampton i Londynie.

Nie ma więcej wpisów