Young Stadium Club to łódzko-londyński zespół, który został pierwszym w historii laureatem „Fresh Blood in the Forest” – konkursu organizowanego w ramach Behind The Trees Festival Mysłowice 2014.

Formacja datuję swój początek na maj 2013 roku, lecz mimo krótkiego stażu już zdążyła zdobyć uznanie zarówno wśród fanów, jak i polskich, a także zagranicznych mediów. Wśród swoich inspiracji wymieniają gwiazdy indie rocka: Bombay Bicycle Club, Two Door Cinema Club, Foster the People czy Foals. I chociaż te brzmienia odnajdzie u nich każdy fan tego gatunku, to Young Stadium Club udało się zachować jednocześnie świeżość i oryginalność. W połączeniu z wyjątkowym wokalem, niespotykanym profesjonalizmem młodych muzyków oraz pewną dawką bezczelności, mają szansę na stworzenie nowej marki na krajowej scenie muzycznej.

Po trzech EP-kach i teledyskach, które spotkały się z przychylnymi opiniami Internautów, zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty. Zanim to jednak nastąpił, będzie można zobaczyć ich na żywo na wspomnianym już Behind The Trees, ale również w klubie Stodoła, gdzie już w październiku zagrają dwa supporty: przed zespołem Happysad oraz amerykańską gwiazdą The Neighbourhood.

Ostatni teledysk Young Stadium Club – „Want U”, w którym gościnnie pojawił się polski dziennikarz muzyczny Marcin „Bisior” Bisiorek.

Nie ma więcej wpisów