Gwen Stefani, która dołączyła niedawno do jury amerykańskiej edycji programu „The Voice”, w najnowszym wywiadzie dla MTV News przyznała, że znów chce skupić się na tworzeniu muzyki. Piosenkarka wróciła już nawet do studia, gdzie współpracuje z producentem swojego przeboju „Hollaback Girl”, Pharrellem Williamsem.

Dla fanów niewątpliwie najlepszą wiadomością jest to, że praca nie koncentruje się jedynie na solowej działalności artystki, ale zgodnie z jej słowami także na przygotowaniach nowego albumu grupy No Doubt, z którą Stefani związana jest od początku istnienia w 1986 roku.

Przez dwadzieścia osiem lat No Doubt nagrali 6 albumów studyjnych, na których znalazły się hity takie, jak: „Hey Baby”, „Just A Girl”, „Sunday Morning” czy jeden z najbardziej kultowych utworów muzyki rozrywkowej „Don’t Speak”. W 2004 roku, po ogłoszeniu przez zespół przerwy w działalności, Gwen Stefani rozpoczęła solową karierę, która zaowocowała dwoma albumami „Love. Angel. Music. Baby.” (2004) oraz „The Sweet Escape” (2006). Wydawnictwa mocno osadzona w stylistyce popowej sprawiły, że artystka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci show biznesu.

To stało się również przyczyną zmartwień wielu fanów oryginalnego stylu No Doubt, którzy po wiadomości o ponownej współpracy artystki z Pharrellem wyrazili nadzieję, że grupa mimo wszystko powróci do swoich muzycznych korzeni. Wygląda jednak na to, że po długim wyczekiwaniu na kolejne kroki zespołu, radość przykrywa obawy większości fanów, spora część wręcz nie może doczekać się wyników tej kolaboracji.

Ostatni studyjny krążek No Doubt pt. „Push And Shove” został wydany w 2012 roku.

Nie ma więcej wpisów