W tym roku poznańskiemu zespołowi Muchy stuknie równe 10 lat, grupa przygotowuje się właśnie do wydania czwartego studyjnego albumu i hucznego świętowania jubileuszu, który odbędzie się rzecz jasna w Poznaniu!

Mam nadzieję, że 10 października mury klubu Eskulap wytrzymają tę ekstremalną dawkę emocji, jaką zaserwują nam Muchy i ich zaproszeni przez nich muzycy. Świętowanie rozpocznie się już o 16:30, a potrwa do samego rana. Dziesięciolecie panowie będą obchodzić w towarzystwie takich gości jak: Katarzyna Nosowska, Happysad, Peja, Krzysiek Zalewski, Drivealone, Terrific Sunday, The Ploy i Eleanor Gray. Całość poprowadzi Piotr Stelmach.

To wciąż nie koniec niespodzianek. Dokładnie tego dnia w trakcie jubileuszowego koncertu swoją prapremierę będzie miała czwarta studyjna płyta zespołu pt. „Karma Market”. Wydawnictwo promuje doskonale znany fanom grupy singiel pt. „Bliżej”.

Grupa zaczynała swoją muzyczną drogę w 2004 roku, kiedy to Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski i Szymon Waliszewski postanowili spróbować swoich sił na scenie. Muchy szybko stały się „najsłynniejszym polskim zespołem bez wydanej płyty”, ale ten stan zmienił się 19 listopada 2007 roku. Na rynku ukazał się debiutancki krążek grupy pt. „Terroromans”, który promował singiel „Miasto Doznań”. Od tego momentu nie było roku, w którym coś ważnego by się u nich nie działo. Zmiany w składzie, kolejne płyty i co najważniejsze – setki koncertów w klubach i na festiwalach w całej Polsce. Koncerty, świetna muzyka i niesamowicie życzliwe podejście do fanów sprawiło, że ich rzesza od 10 lat wciąż rośnie.

Jedno w tym przypadku jest pewne – tak hucznie obchodzonych urodzin nie można przegapić! Przypominam, że wielkie świętowanie już 10 października w poznańskim klubie Eskulap.

Nie ma więcej wpisów