Jeśli macie jeszcze nieco miejsca na swojej liście jesiennych albumów do odsłuchania, dopiszcie sobie także kolejne wydawnictwo grupy Jazzpospolita. Album „Jazzpo!” pojawi się już za miesiąc, 20 października.

W oczekiwaniu na jakieś większe informacje od grupy, w ciągu ostatnich miesięcy można było raczyć się solowym krążkiem Michała Przerwy-Tetmajera. Tym razem czas na powrót do prawdziwych improwizacji, których na „Doktorze Filozofii” nieco brakowało. „Jazzpo!” jest bowiem w całości zarejestrowane na setkę, choć przygotowania do rejestracji materiału trwały półtora roku – od czasu powrotu z trasy promującej album „Impulse”. Miejscem nagrania było cieszące się renomą studio Tokarnia, a nad całością czuwał Jan Smoczyński.

Jak zapowiedział kwartet, ten okres to przede wszystkim staranne dopracowanie wszelkich szczegółów, wewnętrzne spory i dywagacje nad samym brzmieniem czy ostateczny dobór instrumentów i samego wyglądu płyty. Zaskoczeń będzie więc pewnie kilka, tym bardziej, że prócz nawiązań do poprzednich nagrań, w nowych kompozycjach przejawiać się mają najnowsze inspiracje członków zespołu.

Całość zapowiada utwór „Motor motor motor!”, który pomimo swojego szybkiego tempa nabiera dość dramatycznego, budującego napięcie wydźwięku.

 

Nie ma więcej wpisów