music is ... muzyka z najlepszej strony.

„Jazzpo!”-spolita w październiku

Jazzpospolita / mat. prasowe

Jazzpospolita / mat. prasowe

Jeśli macie jeszcze nieco miejsca na swojej liście jesiennych albumów do odsłuchania, dopiszcie sobie także kolejne wydawnictwo grupy Jazzpospolita. Album „Jazzpo!” pojawi się już za miesiąc, 20 października.

W oczekiwaniu na jakieś większe informacje od grupy, w ciągu ostatnich miesięcy można było raczyć się solowym krążkiem Michała Przerwy-Tetmajera. Tym razem czas na powrót do prawdziwych improwizacji, których na „Doktorze Filozofii” nieco brakowało. „Jazzpo!” jest bowiem w całości zarejestrowane na setkę, choć przygotowania do rejestracji materiału trwały półtora roku – od czasu powrotu z trasy promującej album „Impulse”. Miejscem nagrania było cieszące się renomą studio Tokarnia, a nad całością czuwał Jan Smoczyński.

Jak zapowiedział kwartet, ten okres to przede wszystkim staranne dopracowanie wszelkich szczegółów, wewnętrzne spory i dywagacje nad samym brzmieniem czy ostateczny dobór instrumentów i samego wyglądu płyty. Zaskoczeń będzie więc pewnie kilka, tym bardziej, że prócz nawiązań do poprzednich nagrań, w nowych kompozycjach przejawiać się mają najnowsze inspiracje członków zespołu.

Całość zapowiada utwór „Motor motor motor!”, który pomimo swojego szybkiego tempa nabiera dość dramatycznego, budującego napięcie wydźwięku.

 

zobacz także

dodaj komentarz

Ładowanie ...