Masz na koncie kilka albumów, rzesze fanów na całym świecie i robisz świetną muzykę. Czy potrzeba czegoś jeszcze, żeby określić Cię mianem „super”? Wystarczy, że połączysz siły z innymi przedstawicielami muzycznego świata. Nawet lepiej, jeśli zrobisz to w szczytnym celu.

Co jakiś czas dowiadujemy się o powstaniu nowej supergrupy. Najznamienitsi członkowie uwielbianych bandów tworzą wspólne projekty, crème de la crème muzycznej braci, kwintesencje tego, co kochamy. Niektóre z nich owocują fantastycznymi płytami i trasami koncertowymi. Takim przykładem są np. Them Crooked Vultures czy Atoms For Peace. Inni spotykają się w jednym, zwykle genialnym, utworze, który powiązany jest z konkretnym przedsięwzięciem. Tutaj możemy się pochwalić przykładem z rodzimego podwórka czyli „Elektrycznym” od Męskie Granie Orkiestra. Nierzadko pojawienie się takiej supergrupy ma związek z wydarzeniem charytatywnym.

Ten ostatni przypadek miał miejsce w minioną sobotę podczas Pop Montreal Festival. W przerwie charytatywnego meczu koszykówki na parkiecie pojawił się zespół pod nazwą Pop All Star Band. Panowie Win i Will Butler z Arcade Fire, Justin Vernon z Bon Iver oraz Nikolai Fraiture, bastista The Strokes zachwycili zebranych w hali widzów coverami „In the air tonight” Phil’a Collinsa oraz „Seven Nation Army” The White Stripes. Chociaż jakość nagrań nie jest powalająca, trzeba przyznać, że zabrzmiały one naprawdę mocno.

Co sądzicie o takim połączeniu? Chcielibyście usłyszeć ich ponownie razem? Może w jakimś własnym kawałku?

„Seven Nation Army”

„In the air tonight”

Nie ma więcej wpisów