O tym, że Wyspy Brytyjskie to nieskończone źródło dobrej muzyki nie trzeba już nikogo przekonywać. Nikogo tez nie powinno zaskakiwać, że wspólne działania artystów z UK nie mogą się zakończyć inaczej, niż muzyczną ucztą najwyższej próby. Jeśli jednak są tacy, którzy mają jeszcze wątpliwości, powinni spróbować Jessie Ware w remixie Gorgon City.

Jessie Ware to już mocna marka na rynku muzycznym. Polacy zakochali się w jej delikatnych melodiach i aksamitnym wokalu od pierwszego usłyszenia. Promując swój debiutancki album odwiedziła nadwiślańskie imprezy kilkukrotnie, niebezpiecznie zbliżając się do liczby 10. Za każdym razem w stu procentach zapełniała kluby i namioty zahipnotyzowanymi fanami. Mimo ukierunkowania na mieszankę popu z soulem nieobca jest jej bardziej taneczna elektronika, czego najlepszym przykładem jest współpraca z Disclosure przy „Confess to me”.

W tym miejscu w pewnym sensie krzyżują się jej szlaki z Gorgon City. Duet, który debiutancki album ma jeszcze przed sobą, uważany jest za następców braci Lawrence. Panowie Foamo i RackNRuin również tworzą bezwstydnie dobre, taneczne kawałki, wyrywające się z rąk elektronicznego kiczu, o który zbyt łatwo jest się dziś otrzeć. Gorgon City mają na koncie dwie epki i jeden wielki hit „Ready for Your Love”, który znajdzie się również na ich pierwszym materiale długogrającym „Sirens”. Premiera zaplanowana jest na 6 października 2014.

Panowie wzięli na warsztat „Say you love me”, jeden z singli promujących nowy album Jessie. Kawałek początkowo utrzymuje romantyczny klimat oryginału. W głębszych warstwach utworu słychać jednak, że czeka na nas coś więcej. W dalszej części otrzymujemy fantastyczny materiał na klubowe parkiety. Nogi nie ustoją spokojnie, a lekko transowy charakter sprawi, że takiej wersji „Say you love me” chce się słuchać bez końca.

Wszyscy sprawcy tego zamieszania pojawią się tej jesieni w Polsce. Jessie Ware już w ten czwartek, 25.09. w Basenie. Gorgon City zaprezentują się zaś w piątek, 3.10. podczas jubileuszowej edycji FreeFormFestival.

Nie ma więcej wpisów