Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że legendarny rockowy zespół Pink Floyd, po dwudziestu latach, wydaje nową płytę. Chociaż nie pojawił się jeszcze singiel promujący krążek, znamy już trochę szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa.

Na krążku grają członkowie grupy David Gilmour, Nick Mason i Richard Wright. Pytany o album Gilmour zdradził jak wyglądała praca nad „The Endless River”. Punktem wyjściowym była sesja nagraniowa z 1994 roku do płyty „Division Bell”. Po przesłuchaniu ponad dwudziestu godzin zapisanego materiału dźwiękowego, zespół wybrał fragmenty, nad którymi chcieli dalej pracować przy tworzeniu nowego albumu. W ciągu ostatniego roku dograli całkiem nowe partie, inne nagrali raz jeszcze i dopieszczali krążek w studio. Mamy się spodziewać albumu Pink Floyd na miarę XXI wieku.

Fani formacji mogą zapisać sobię datę 10 listopada czerwonymi literami – to wtedy ukaże się  płyta The Endless River. Okładka albumu została zaprojektowana przez 18 letniego egipskiego artystę Ahmed Emad Eldin, po czym doszlifowana przez agencję Stylorouge. Opublikowana została także lista utworów, które znajdą się na albumie. Jest ona podzielona na cztery części, z którego każda ma tworzyć specyficzny pejzaż muzyczny. Utwory są w większości instrumentalne, nie licząc Louder than words, ze słowami Polly Samson.

The Endless River:

Side 1:

1.Things Left Unsaid

2. It’s What We Do

3. Ebb And Flow

Side 2:

4. Sum

5. Skins

6. Unsung

7. Anisina

Side 3:

8. The Lost Art of Conversation

9. On Noodle Street

10. Night Light

11. Allons-y (1)

12. Autumn’68

13. Allons-y (2)

14. Talkin’ Hawkin’

Side 4:

15. Calling

16. Eyes To Pearls

17. Surfacing

18. Louder Than Words

Już niedługo będziemy świadkami niecodziennego zabiegu – w nasze ręce trafi album, którego pierwsze dźwięki powstawały dwadzieścia lat wcześniej, w innej dekadzie muzycznej. Te muzyczne zapiski zostały zweryfikowane z dzisiejszymi czasami i oczekiwaniami. Presja jest niemała. Jaki będzie efekt?

Nie ma więcej wpisów