Fani My Chemical Romance mogą już przestać opłakiwać swój ukochany zespół. Nie powraca on jednak w pełnym składzie, a w osobie wokalisty i jego samodzielnych dokonań. Gerard Way opublikował przedpremierowo stream swojego debiutanckiego albumu.

My Chemical Romance powstało w 2001 roku, krótko po zamach z 11 września. Ta historia oraz specyficzny wizerunek chłopaków sprawił, że zdobywali oni tak samo dużo zwolenników jak i przeciwników. Zaowocowało to wybuchem popularności już po pierwszych opublikowanych singlach. W 2011 roku mieliśmy okazję sprawdzić jak prezentują się na żywo podczas Orange Warsaw Festival. W marcu 2013 roku na oficjalnej stronie zespołu pojawiła się informacja, że chociaż 12 lat wspólnego grania było fantastyczną przygodą, jak wszystkie świetne rzeczy w życiu, musi się zakończyć.

Na otarcie łez fanów, wokalista już wtedy publikował demówki swoich solowych działań. Nie pozostali oni długo osieroceni. Gerard Way oficjalnie zadebiutował w sierpniu tego roku otwierając jedną ze scen podczas Reading Festival. Dziś, na kilka dni przed planowaną premiera, udostępnił w sieci stream swojego najnowszego albumu. Po pierwszym przesłuchaniu można zaryzykować stwierdzenie, że nie uciekł daleko od stylistyki swojej macierzystej formacji.

Są wśród nas fani My Chemical Romance? Co Wy sądzicie na temat tego materiału?

„Hesitant Alien”, pierwszy solowy album Gerarda Way’a trafi do sklepów już w najbliższy poniedziałek, 29 września.

Nie ma więcej wpisów