Hardrockowcy z AC/DC wracają ze swoim potężnym brzmieniem. Australijski zespół już od wielu lat zachwyca fanów swoją surowością i rebelianckim nastawieniem. Po raz kolejny miłośnicy ich twórczości dostaną w swoje ręce studyjny album pod tytułem „Rock or Bust”.

Premiera siedemnastego albumu AC/DC została wyznaczona na 02.12.2014 roku. Będzie to album inny niż wszystkie, ponieważ został nagrany bez współzałożyciela i gitarzysty Malcolma Younga. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że z powodów zdrowotnych muzyk robi sobie przerwę od gry w zespole. Stan zdrowia artysty nie poprawił się od tamtego czasu. Na nowym albumie zastąpił go kuzyn Stevie Young, który również uda się z zespołem na przyszłoroczną trasę koncertową.

„Rock or Bust” będzie zawierał 11 utworów i został nagrany wiosną tego roku w Vancouver. Producentem jest Brendan O’Brien, który współpracował z: Pearl Jam, RATM czy z Brucem Springsteenem. Fragment pierwszego singla będzie można usłyszeć już w ten weekend w amerykańskiej telewizji. Utwór „Play Ball” będzie oficjalną piosenką tegorocznej edycji amerykańskiej ligi baseballowej. Ostatnim albumem AC/DC był „Black Ice”, który sprzedał się w ponad 8-milionowym nakładzie. Czekając na premierę nowych utworów z „Rock or Bust” przypomnijmy sobie kawałek „Black Ice”.

Nie ma więcej wpisów