Australia to miejsce na świecie, o którego zwiedzeniu marzy wielu. Pierwsze skojarzenie, kiedy pomyśli się o tym kontynencie to zazwyczaj kangury. Ale nie dla Kubaterra, który wyjechał właśnie tam w poszukiwaniu swojej muzycznej ścieżki.

Kubaterra to solowy projekt Kuby Dobrowolskiego, który pochodzi z Krakowa. Swoją muzyczną karierę zaczynał w Camero Cat, jednak myśli o własnej twórczości zwyciężyły i postanowił stworzyć coś tylko od siebie. Kilka miesięcy muzycznych starań i zmagań w Polsce skończyło się fiaskiem i Kuba podjął decyzję swojego życia – wyjazd do Australii na sześć miesięcy.

Na początku Kuba po prostu podróżował i napawał się pięknem kontynentu. Później zaszył się w leśnej chatce, gdzie w końcu nagrał całe zgromadzone doświadczenia i przemyślenia. Słuchając „Kubaterra” można odnieść wrażenie, że gdzieś tam na drugim końcu świata, w miejscach w których był Kuba czas płynął inaczej. Fantastyczny folk, w niektórych utworach przydługawy, jednak wciąż hipnotyzujący, to w tym momencie moje pierwsze skojarzenie, kiedy myślę o Australii. I jestem za to bardzo wdzięczny Kubie. Bo swoją podróżą i poszukiwaniami udowodnił, że czasem warto zaryzykować, aby się oczyścić i stworzyć coś inspirującego.

1. Kim jesteś?
Jestem zwykłym gościem, który nieugięcie próbuje sam sobie udowodnić, że jednak można żyć z muzyki, którą się kocha.

2. Co i w jaki sposób tworzysz?
Tworzę to co mi w duszy gra w danym momencie. Określenie sposobu jest trudne bo bywa różnie, ale generalnie kieruje się przeczuciem i tworzę muzykę tak jak wydaje mi się, że powinienem to robić. Po prostu.

3. Kim/czym się inspirujesz?
Zabrzmi to bardzo prosto, ale jedyną słuszną odpowiedzią będzie: Wszystkim co jest na około. Muzyką, ludźmi, sytuacjami i tym co widzę oraz czuję.

4. Co dla Ciebie jest najważniejsze w tworzeniu muzyki?
Najważniejsze dla mnie jest to, aby muzyka była prawdziwa i szczera.

5. Jeśli nie muzyka to…?
W moim wypadku jedyną odpowiedzią na to pytanie jest odpowiedź pod prąd. Jeżeli nie muzyka to? Nie biorę takiej opcji pod uwagę w ogóle. Jestem uparty. Jeżeli nie muzyka to i tak muzyka bezwzględnie i zawsze.

Jeśli spodobał Ci się Kubaterra, zostań jego fanem na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów