Młody producent Kygo już od jakiegoś czasu podbija świat. Jego kariera jest przykładem typowego amerykańskiego snu – jeszcze przed chwilą był nikomu nie znanym twórcą, a obecnie jego najpopularniejszy remiks „I See Fire” Eda Sheerana z 2013 roku został odtworzony 13 milionów razy na SoundCloud i 40 milionów razy na YouTube!

Kygo to pochodzący z Norwegii Kyrre Gørvell-Dahll. Miał być pianistą, jednak w wieku 15 lat odkrył twórczość Avicii i postanowił przerzucić się na elektronikę. Kygo współpracował z Chrisem Martinem z Coldplay, który powierzył mu stworzenie oficjalnego remiksu utworu „Midnight”. Artysta ma też na koncie remiksy m.in. The Weeknd, M83, Ellie Goulding i innych. Po tych wszystkich wydarzeniach zaczęły się zachwyty nad pozytywną i subtelną muzyką taneczną opisywaną jako tropical house, a Kygo zaczął być przedstawiany jako twórca całkiem nowego brzmienia. Paradoksalnie osoba z chłodnej Norwegii rozgrzewa światowe imprezowe parkiety tropikalnymi house’owymi utworami. W najbliższy weekend podczas festiwalu „TomorrowWorld” w USA Kygo zastąpi na scenie głównej chorego Aviciiego.

Artysta wystąpi 6.12.2014 w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia. Występ w Polsce jest częścią światowej trasy pod tytułem „Endless Summer Tour 2014”. Poniżej oryginalny utwór Kygo, który powstał we współpracy z wokalistką Kyla La Grange.

Nie ma więcej wpisów